Moda - Kozmetik

Wellmax keçi sütlü saç şampuanı incelemesi

Wellmax keçi sütlü saç şampuanı nasıldır, saç bakımı için artıları eksileri nelerdir?

Öncelikle herkese merhabalar Büyüteç’teki bu yazımda sizlere mükemmel bir ürün tanıtacağım. Yakın bir arkadaş tavsiyesi üzerine aldığım bu ürün resimde de gördüğünüz gibi Paraben ve tuz içermeyen, Wellmax keçi sütlü şampuan. Sarımsak özü, keratin, argan, sarmaşık ve zencefil gibi birçok çeşiti bulunmakta.

Wellmax şampuan

Wellmax keçi sütlü şampuan nasıl bir ürün?

Bendeki keçi sütü içeren bu şampuanın özelliklerine biraz inceleyelim. Şampuanın vaadettikleri mat, cansız saçlara ışıltı vermesi, anında uzun süreli yumuşaklık ve parlaklık vererek saçınızın nemlenmesini ve bakımını sağlamasıdır. Çevremde kullananların önerilerine göre özellikle keçi sütlü almak istedim. Bunun nedeni ise ekstra yumuşaklık vermesiydi. Ürünün içeriğinde Paraben ve tuz yok. Keratin ve süt proteini içermesi benim en çok ilgimi çeken nokta oldu. Sıvı akışkan bir yapısı var ancak market raflarından da aşina olduğumuz koyu kıvamlı bir şampuan kesinlikle değil. Bu yüzden pompalı bir şişede olmadığı için kesinlikle elinize dökerek kullanmanızı öneririm ve ayrıca elinizde oranı kontrol etmenizi tavsiye ederim. Ürün çabucak köpürüyor.

Wellmax Şampuan

Ürünün pozitif yönleri

Ürüne dair pozitif ve negatif yorumlarım şu şekilde: ilk kullanımda bile gözle görülür derecede parlak, hacimli ve saçınıza dokunduğunuzda yumuşacık yapan bir şampuan. Benim gibi sert, kolay şekil almayan ve üstüne bir de boyalı saçlarınız varsa bu ürün sizin için biçilmiş bir kaftan. Saçınızda uzun süre kalan mükemmel bir kokusu var. Kullandıktan birkaç gün sonrasında çevrenizden olumlu etkiler almanız kuvvetle muhtemel. Ne çok yağlı ne de çok kuru bir saç yapısına sahip olduğum için bu şampuan benim için vazgeçilmez oldu. Hemen birkaç tane saç kremi ile birlikte stokladım. İkinci şişeye henüz başladım. Uzun süre kullananlar saç köklerinin kalınlaştığını, seyrek saçlı olan bazı arkadaşlarım ise saçlarının kesinlikle gürleştirdiğini söylediler. Bebek saçlarını kısa sürede uzadığını da eklediler. Henüz bir şişe bitirmiş olduğum için uzun vadeli etkilerini gürleştirme konusunda görmedim. Biraz daha kullanıp ondan sonra çekeceğim ürün öncesi ve sonrası fotoğrafı ile farkın netleşeceğini düşünüyorum.

Wellmax şampuan

Ürünün negatif yönleri

Negatif olarak ürün pek çok şampuanın aksine epey akışkan bir sıvı olduğu için pompalı başlık olması daha iyi olabilirmiş fakat benim için etkileri o kadar mükemmel oldu ki bu kısmı çok da umursamadım. Geldik en önemli kısma. Peki ürünü nereden alacağız? Ürünü market raflarında bulamıyoruz ne yazık ki. En azından ben görmedim. Trendyol’dan 25 TL gibi bir fiyata aldım ve şu an indirimdeyken dolabıma bir adet sarımsaklı, bir adet keçi sütlü olanından ekledim. Denemek isteyenler için ürün, Hepsiburada, Çiçeksepeti ve n11 gibi sitelerde de mevcut. Diğer inceleme yazılarında görüşmek üzere!

Başa dön tuşu