Konu dışı

“Aldım, Kabul Ettim, 777” Ne Demek?

Son zamanlarda epey popüler hale gelen "Aldım, Kabul Ettim, 777"

İnternette gezinirken bazen ne iştir anlam veremediğimiz birtakım durumlarla karşılaşıyoruz. Çünkü internet öyle bir derya ki, her yeni gün farklı bir konuyu ortaya atıveriyorlar.

Sosyal medyada son zamanlarda  “Aldım, kabul ettim, 777” şeklinde Tweetlere, paylaşımlara denk gelmiş olabilirsiniz. 777 sayısının ne anlama geldiğini mi merak ediyorsunuz? Her yerde esprisini döndüğünü düşündüğümüz 777 ritüelinin, ne olduğunu araştırdık. Bakalım neymiş.

Aldım, Kabul Ettim, 777 Ne Demek?

777 muhabbeti, Son günlerde epey popüler hale gelen ve sosyal medyada da büyük bir ilgi gören spiritüel bir yöntemmiş meğer. “Aldım, kabul ettim, 777” şeklinde yazılan bu sayı aslında (yedi, yedi, yedi) şeklinde okunuyormuş. Biz de ilk etapta (yedi yüz yetmiş yedi) olarak okumuştuk ancak işin üstatlarından paparayı yememek içindoğrusunu öğrendik. Bu sayıyı 21 gün boyunca kağıda isteklerinizle birlikte yazarak hayatınıza güzellikleri çağırabileceğiniz söyleniyormuş efendim.

  • Bu işin üstatlarına “Neden 7 üstadım, sizi 7’de durduran ne oldu?” diye sormak isterdik doğrusu.

777 Ritüeli Nasıl Yapılır?

Kağıda 21 gün boyunca 777 yazmanız ve gerçekleşmesini istediğiniz mucizelere odaklanmanız gerekiyormuş. Her ritüelin ardından “Mucizelere inanıyorum ve hayatıma kabul ediyorum, ben mucizeyim” mesajını tekrarlayıp, 21 günün sonunda kağıdınızı yakarak küllerini üflüyormuşsunuz.

  • Neden böyle bir şey yapıldığını bilmiyoruz. Neyse ki bu işin üstatları “Şimdi o yaktığınız kağıdı yiyin” benzeri bir talimat vermemiş. Maazallah kanserojeni vücuduna alıp metabolizmasını bozanlar olur durduk yere…

Safsataölçer: Süper Safsata

Böyle şeylerin bir çeşit internet trollüğü mü yoksa gerçek amaçla mı paylaşıldığını kesin olarak bilmiyoruz. Ancak birilerinin gerçekten bu “Sayıların gizemi” şarlatanlıklarına inandığı bir gerçek. Yoksa ki neden bu kadar alıcısı olsun? İnsan, hayatını şekillendirmek için herhangi bir bilimsel altyapısı olmayan bu safsatalara inanmak yerine somut adımlar atmalı.

 

Başa dön tuşu