Moda - Kozmetik

Bee Beauty kolajen yaşlanma karşıtı cilt kapsülü

Yepyeni ve ilk blog yazımdan herkese merhaba. Bugün, Gratis’ten indirimde aldığım “Bee Beauty kolajen yaşlanma karşıtı cilt kapsülü”nden bahsedeceğim sizlere. Ben bunu daha önceden yaklaşık 25-27 TL civarında almıştım. Şu anda 32 TL’ye raflarda yer alıyor. Bir müddet kullandıktan sonra deneyimlediğim bu cilt kapsülleri hakkındaki görüşlerimi aktaracağım. Öncelikle bendeki Collagen ve E vitamini içerikli olan kapsül kutucuğu fakat bir de bunun Hyalüronik asit içeren kutusu var. Ürünün kutusunun saydam olması benim dikkatimi çeken ilk şey oldu. Çünkü nasıl bir şeyi yüzünüze süreceğinizi görmek ona karşı güveninizi etkileyebilir.

 

Bee Beauty kolajen , Makyaj

 

Kutuda 50 kapsül var. Ürünün içeriğinden bahsedecek olursak jojoba yağı, hidroli ze kolajen, balmumu ve tokoferol (antioksidan içeren madde) den oluşuyor. Ürünün vaadettikleri ise cildi nemlendirip esneklik vererek kırışıklık oluşumunu azaltmaktır. Daha önce ülkemizde cilt için çok yaygın olarak kullanılmayan bu kapsülleri birkaç kişide duyunca hemen deneyimlemek istedim. Neyse lafı çok uzatmadan direkt kendi izlenimlerimi paylaşayım.

 

Nasıl kullanmalıyız?

Öncelikle ürünü yeni edindiğim için fazla kullanma fırsatım olmadı fakat yaklaşık 6-7 kullanımdan süzülen gözlemlerime göre, kapsülün ucunu keserek kullanıyorum. elinizle döndürerek koparmak da bir çözüm ama sızıntı yapabiliyor. Ürünün yapısı aşırı yağlı. Yani bunu yatmadan önce sürecek okurlarımıza, yastığa bulaşabileceğini belirtmek isterim. Sürerken ve sürdükten sonra saçlarınızın mutlaka toplu olmasını öneririm. Çünkü duştan çıktığınızı ve bu yapyağlı ürünü cildinize sürdüğünüzü düşünün, elinizden tutun saçınıza kadar yağ bulaşması olası. Kuruya daha yatkın olup yer yer alın ve burun bölgesi yağlı bir cilde sahip olduğum için bu ürünün nemlendirme etkisini gerçekten çok beğendim. Cilde sürdüğünüz andan itibaren yaklaşık bir saat kadar teninizde gerilme hissi oluşturuyor. Kırışıklıklar için ise mükemmel diyebileceğim bir etkisi yok fakat ince çizgilerde küçük açılma yapıp cildi bir tık gergin gösteriyor.

 

Bee Beauty kolajen , Makyaj

 

Bu arada belki de en önemli bahsetmek istediğim husus; ürünün kapağı her açıldığında kapsül plastikleri antibiyotiğe benzer ağır bir koku çıkarıyor. Bunun için kesinlikle sıcakta bekletmemenizi hatta ürünü buzdolabı gibi serin bir yerde muhafaza ederek kullanmanızı öneririm. Böylelikle bu ağır koku daha az hissediliyor. Ayrıca cilde sıcaktan ziyade soğuğun çok daha faydalı olduğunu bildiğim için bunu sıklıkla uyguluyorum.

Bee Beauty kolajen , Makyaj

Genel değerlendirmem

Bu ürünü bitince tekrar alır mıyım hiç sanmıyorum. Bunu makyaj bazı olarak kapsülün bir iki damlacığını ancak kullanırım. Kalın fondötenleri inceltmek için iyi seçim olabilir. Fondöten altına kullandığımda cilt capcanlı, daha sağlıklı görünüyor bu bir gerçek. Özellikle karma, kuruya yakın ciltliler fondöteninizle eser miktarda karıştırarak kullanırsanız daha canlı bir görüntü elde edebilirsiniz. Dediğim gibi tekrar tercih edeceğim bir ürün olmaz çünkü zaten ürünü kırışıklık, cilt germe için almıştım. Düzenli kullanımda tekrar bilgi veririm. Daha önce denediğim kısa sürekli botoks etkisi yaratan çok daha etkili başka ürünler var. Sonraki yazılarımda mutlaka bahsetmiş olacağım bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Şimdilik hoşça kalın.

Başa dön tuşu