ManşetTeknoloji - Oyun

Elon Musk ve Mark Zuckerberg’in Dövüşünün Yeri Belli Oldu

Twitter CEO’su Elon Musk ve Mark Zuckerberg’in dövüşünün nerede düzenleneceği ve ne zaman yapılacağı birçok kişi tarafından merak edildi. Büyüteç olarak medyada oldukça konuşulan bu konuyu araştırdık. 

Sosyal medyada ve ana akım medyada Elon Musk ve Mark Zuckerberg’in dövüşü bir süredir gündemde. Yeni adıyla X (Twitter) platformunun icra kurulu başkanı ünlü milyarder Elon Musk, daha önce Facebook şirketinin CEO’su Mark Zuckerberg’i kafes dövüşüne çağırmıştı. Önce herkesin bir şaka sandığı bu ilginç teklife Zuckerberg’in “Bana lokasyonu ver.” şeklinde verdiği olumlu yanıtla ortalık karışmıştı.

Bugün itibarıyla Elon Musk, dünyada milyonlarca kullanıcının takip ettiği bilinen karşılaşmanın nerede olacağına dair bir ipucu verdi.

Elon Musk’ın açıklaması şöyle:

Dövüş benim ve Zuck’ın vakıfları tarafından yönetilecek (UFC değil). Canlı yayın bu platformda ve Meta’da olacak. Kamera kadrajındaki her şey antik Roma olacak, dolayısıyla hiçbir şey modern olmayacak. İtalya Başbakanı ve Kültür Bakanı ile görüştüm. Destansı bir yer üzerinde anlaştılar. Yapılan her şey İtalya’nın geçmişine ve bugününe saygı gösterecek. Ve karşılaşmanın tüm gelirleri gazilere gidecek.

İtalya’da yapılması planlanan ve milyonlarca kişi tarafından beklenen karşılaşmanın ne zaman yapılacağı henüz netlik kazanmadı. Geçtiğimiz günlerde Musk’ın sağlık sorunlarından dolayı bu karşılaşmanın erteleneceği ya da iptal edileceği konuşuluyorken milyarderden gelen cevap bu tartışmalara son noktayı koydu.

Elon Musk’ın sağlık durumuyla ilgili açıklaması:

Pazartesi günü MRI makinesinde 3 saat geçirdim. Sonuç olarak, C5/C6 füzyonum sağlam, yani sorun değil. Ancak sağ kürek kemiğimin kaburgalarıma sürtünmesiyle ilgili küçük bir ameliyat gerektiren bir sorun var. İyileşme sadece birkaç ay sürecektir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu